İçel
Ana Sayfa Gündem, Politika, Siyaset, Yaşam 25 Kasım 2022 184 Görüntüleme

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır:”Deprem Bu Coğrafyanın Gerçeği Bunu Göz ardı Ederek Yola Devam Etmek Akılsız İnsanların İşi”

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır beraberin deki heyet il e, 5,9 büyüklüğünde deprem yaşanan Düzce’ye gitti. Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır , Düzce Millet Bahçesi’nde kurulan çadır kenti, AFAD ve Kızılay birimlerini ziyaret etti, vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;“Bazı gelişmiş toplumlar ve gelişmiş akıllar bu işin üstesinden nasıl gelmişse biz de geleceğiz. 15 saniye önce deprem olmadan haber veren sistem kurmuşlar. Bizimkiler öldükten sonra ağıt yakıyorlar. Beni öldürme kardeşim, öldürmeden önce önlem al. Öldükten sonra ağıt yaksan ne yakmasan ne” dedi.

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır ,açıklamasının devamında  “Gelişmiş akıllar ders alırlar, olup bitenden ders çıkararak hayatlarına devam ederler.Düzce, Gölyaka ve civar ilçelerdeki, köylerdeki insanlara geçmiş olsun demeye geldim, onların acılarını paylaşmak için buradayız. 1999 depreminde bu bölge aynı şeyleri yaşamıştı. Hala ders almadığımız görülüyor. Gelişmiş toplumlar, gelişmiş akıllar ders alırlar, olup bitenden ders çıkararak hayatlarına devam ederler. Gelişmemiş toplumlar da olup bitenden sonra güzel ağıt yakalar, ölümlere güzelleme yaparlar.Ülkenin derhal rasyonel bir şekilde depreme karşı bir planın olması lazım.”

           “Akıllı iktidarlar önlem alırlar, tedbir alırlar. Biz akıllı şehirler, akıllı binalar, güvenli şehir, güvenli binalar inşa etmek zorundayız. Biz 23 yıl önce bu bölgede bir şey yaşamışız. Düşünün ben bir apartmana baktım daha önceki depremde yerle bir olmuş, şimdi yeniden yapılmış yeniden çatlamış. 23 yıl önce bir şey yaşamışsınız. Deprem bu milletin, toplumun, coğrafyanın gerçeği, bunu göz ardı ederek yola devam etmek akılsız insanların, öngörüsüz iktidarların işi. İmar barışı çıkarıyor. Adam kaçak yapı, derme çatma yapı yapıyor bunları affediyorsunuz, beş on kuruş para toplamak için. Ülkenin derhal rasyonel bir şekilde depreme karşı, bir planın programının olması lazım. İnsan hayatının öne çıktığı, güvende olduğu, güvende hissettiği bir yaşam sunması lazım iktidarların. “Olup bitenleri Allah’ın bir yasası diye geçiştiriyorlar”

            “Olup bitenleri Allah’ın bir yasası diye olup biteni geçiştiriyorlar. Allah’ın emri var, yasası var, her şey Allah’tandır ama Allah da dönüp diyor ki kullarına; ‘Tedbir al. Akıllı ol’ diyor. Hala İstanbul’un yerle bir olmasını bekliyorlar. Allah göstermesin bu aslında İstanbul’un depremini tetikliyor.Bazı gelişmiş toplumlar ve gelişmiş akıllar bu işin üstesinden nasıl gelmişse biz de geleceğiz. 15 saniye önce deprem olmadan haber veren sistem kurmuşlar. Bizimkiler öldükten sonra ağıt yakıyorlar. Beni öldürme kardeşim, öldürmeden önce önlem al. Öldükten sonra ağıt yaksan ne yakmasan ne? Kim bina yapıp başımıza yıkılıyorsa, binayı yapanlar, ruhsat verenler, binayı denetim yapanlar da aynı şekilde hesap verir hale getirilirse Türkiye kurtulur.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster