Ana Sayfa Gündem, Kadın, Tarsus 8 Temmuz 2024 8 Görüntüleme

“TARSUS’TA GÜÇ KADINDA” ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen “Tarsus’ta Güç Kadında” Çalıştayı, geniş katılımla gerçekleştirildi. Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, daha adil ve eşitlikçi bir toplum için el birliğiyle çalışacaklarını vurgulayarak, “Güç kadında, güç Tarsus’ta” dedi.

Tarsus Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Tarsus’ta Güç Kadında Çalıştayına belediye meclis üyeleri, Mersin Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Çağ Üniversitesi Öğretim Üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve basın mensupları katılım sağladı.

TOPLUMDA KADINLARIN YAŞADIĞI SORUNLAR ELE ALINDI

Başkan Boltaç’ın yer aldığı çalıştayda, toplumda kadınların yaşadığı sorunlar ele alınarak derinlemesine analiz edildi. Ayrıca, kadınların yaşadığı sorun ve çözümler tek tek konuşuldu. Katılımcılar kendi alanlarında ayrılan masalarda; sosyal, ekonomik ve eğitim gibi birçok alanda kendilerini ilgilendiren konular üzerine tartıştı.

 

Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, kadınların tarih boyunca emeği, fedakarlığı ve azmiyle topluma şekil verdiğini belirtti. Ayrıca hala eril iktidar ve hegemonik yapıların engelleriyle karşılaştığını ifade ederek, kadınların her alanda daha güçlü, daha etkin ve daha özgür bireyler olarak yer almasının öncelikli görevleri arasında olduğunu söyledi.  Aynı zamanda Başkan Boltaç, kadınların toplumdaki yerinin güçlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

“KADININ GÜÇLÜ OLDUĞU BİR TOPLUM, HER ALANDA DAHA GÜÇLÜDÜR”

Konuşmalarına devam eden Başkan Boltaç, “Kadının güçlü olduğu bir toplum, her alanda daha güçlüdür. Kadınların iş gücüne katılımı, ekonomik kalkınmanın en önemli anahtarlarından biridir.   Kadınların siyasette, bilimde, sanatta ve sporda daha fazla yer alması için mücadele ediyoruz. Kadınların liderlik ettiği projeler ve girişimler toplumsal refahı artırır ve Tarsus’u daha ileriye taşır.” diye ifade etti.

 

“KADINLARIN HAK ETTİĞİ EŞİTLİĞİ SAĞLAMAK, BİZLERİN SORUMLULUĞUDUR”

Kadınların başarısına değinen Başkan Boltaç “Toplumumuzda, erkek egemen yapılar ve eril iktidar, kadınların önüne birçok engel çıkarmaktadır. Bu yapılarla mücadele etmek ve kadınların hak ettiği eşitliği sağlamak, bizlerin sorumluluğudur. Bu doğrultuda, kadınların başarısı ve güçlenmesi, Tarsus’un ve ülkemizin de güçlenmesi anlamına gelir.” şeklinde ifade etti.

“DAHA ADİL VE EŞİTLİKÇİ BİR TOPLUM İÇİN EL BİRLİĞİYLE ÇALIŞACAĞIZ”

Kadın istihdamının öneminden bahseden Başkan Boltaç, “Tarsus Belediyesi olarak, kadınların toplumsal hayatta daha fazla yer almasını, ekonomik özgürlüklerini kazanmalarını ve kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamak için çabalıyoruz. Kadın istihdamını artırmaya yönelik iş gücü eğitim programları, kadın girişimcilerini destekleyen projeler ve kadınlarımızın sosyal hayata daha aktif katılımını sağlayan etkinliklerle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Daha adil ve eşitlikçi bir toplum için el birliğiyle çalışacağız.” diyerek katılım sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster